Airbag Ekspertiz

Airbag Ekspertiz

Airbag / Hava Yastığı Testi Yapan Ekspertiz.
Araçlardaki airbag / hava yastıklarının yapılan bir kaza sebebiyle açılması ve bunun işinin uzmanı bir usta tarafından tamir edilmemesi veya yeni bir airbag ile değiştirilmemesi durumunda aracı kullanan kişiler ciddi bir güvenlik riski altındadır. Örnek olarak aracın sensörleri yapılan hileli bir işlemle (elektronik devrelerle) dirençle kandırılarak sanki araçta aktif bir airbag havayastığı varmış gibi gösterilebilmektedir. Aracın kullanıcısı veya yeni alıcısı aracın airbag ile ilgili herhangi bir hata sinyali vermemesi sebebiyle bu işlemden ve hasarlı hava yastığından haberdar olmadan aracı satın alıp güvensiz şekilde kullanabilmektedir. Bu tarz bir araçla yapılan kaza anında ise araçta aktif bir hava yastığı olmaması sebebiyle hayati risk taşıyan sonuçların oluşması muhtemeldir.

Bir araçta bu işlemin olduğu dışarıdan yapılan kontrollerle tam olarak anlaşılmayabilir.

Bu sebeple işinin uzmanı ustalar gerekli airbag hava yastığı testi airbag havayastığı sökülerek ve emniyet kemerleri test ve kontrol edilerek yapması gerekmektedir.

Oto ekspertizimizi yaptırırken mutlaka airbag testi yapan ekspertiz firmaları tercih etmemiz gerekmektedir. Hava yastığı kontrolleri ve testi, emniyet kemerlerinin kontrolü, sürücü hava yastığı airbag, yan hava yastıkları airbag kontrolleri bu ekspertiz içerisinde ayrıntılı şekilde kontrol edilmelidir.

Kartal oto sanayi sitesinde Fatih oto airbag havayastığı testi ekspertizi işinin uzmanı ustalarımız tarafından kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak şekilde yapılmaktadır.

Fatih oto Airbag

airbag hava yastığı testi ekspertizi yaptırmak isteyen müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Airbag hava yastığı kontrolu ve testi fiyatları müşterimize en uygun olacak şekilde sunulmaktadır.

Airbag Havayastığı Kontrolü Neden Önemlidir?
Airbaglari havayastıkları ve emniyet kemerleri çalışmayan bir aracın sürücüsü ve yolcusu kaza anında airbaglar ve emniyet kemerleri çalışmadığı için bu güvenlik unsurlarından faydalanamazlar. Bu sebeple hayata malolan sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Airbag Hava Yastığı Kontrolü Ekspertizi Nasıl Yapılır?
Airbag hava yastıkları kontrolü ve testi işinin ehli ustaların torpido direklerindeki airbag, koltuk yanlarındaki airbag, direksiyondaki air bagleri sökmesi ve yapılmış bir işlem olup olmadığıyla ilgili ekspertizi gerçekleştirmesi ile anlaşılır. Burada hem aracın beynindeki airbag havayastığı sensörleri kontrol edilmekte hem de gözle aracın airbaginde işlem olup olmadığı tespit edilip ekspertiz raporu oluşturulmaktadır.

Adres : Esentepe Mh İnönü Cd. Kartal Oto Sanayi Sitesi B – 8 Blok , No: 46 Kartal İSTANBUL

+90530 303 64 82

#Airbag / Hava Yastığı Testi Yapan Ekspertiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ